E-Arşiv Faturanızı Onaylamadan Önce Telefon Bilginizi Güncelleyin.

E-arşiv portalında oluşturulan faturanızı taslaklar sekmesinde bulup onaylamak istediğiniz zaman İnteraktif Vergi Dairesi sistemindeki cep telefonu numaranız güncel değil ise Gib İmza butonuna tıkladığınızda sistem faturanızı onaylamaz veya eski numaranıza şifreyi gönderebilmektedir.

Telefon bilgisini İnteraktif Vergi Dairesi portalına girerek aşağıdaki adımları uygulayarak güncelleyebilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra Blgilerim ve daha sonra Sicil Kaydın sekmesine tıklayarak iletişim bilgilerinin bulunduğu ekrana ulaşıyorsunuz.

Daha Sonra İnteraktif Vergi Dairesi Talep Onay İçin Kullanılan Cep Telefonu sütununa güncel cep telefonu numaranızı girdikten sonra güncelle butonuna tıklayarak sistem sizi son işlem ekranına götürüyor.

Bu ekranda Tüzel/Gerçek kişi için Vergi Kimlik Numarası veya Gerçek kişi için T. C kimlik numarası girildikten sonra Adı Soyadı bilgiside girilerek son olarak cep telefonu numaranızı tekrar girip ve kalan istenilen bilgileri girerek güncelle butonuna tıklamanız yeterli oluyor.

E-arşiv portalında oluşturduğunuz faturayı onaylamak için Gib İmza butonuna tıkladığınızda güncel cep telefonunuza gelen şifreyi ekrana girerek fatura onaylama işlemini tamamlayabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: